Co to są pożyczki gotówkowe lub kredyt gotówkowy?

Co to jest pożyczka gotówkowa? Pożyczka gotówkowa to pieniądze pożyczone i spłacone w ratach przez uzgodniony okres czasu. Zwykle pożyczka gotówkowa wynosi od 200 do 10 000 zł. Pożyczek pieniężnych można ubiegać się online lub oddziale, w niektórych przypadkach pieniądze w banku ma już w ciągu kilku minut.

Gdzie mogę uzyskać pożyczkę gotówkową?

Możesz szybko i łatwo uzyskać pożyczkę gotówkową za pośrednictwem internetowych pożyczkodawców. Pożyczki nie wymagają papierkowej roboty. Możesz ubiegać się o kwotę do 10 000 zł, wybierz warunki spłaty, a otrzymasz decyzję o udzieleniu pożyczki w ciągu kilku minut. Pożyczkodawcy szybko dostarczą gotówkę. W niektórych przypadkach, w ciągu kilku minut od złożenia wniosku.

500

Czytaj więcej...

Szybkie pożyczki coraz bardziej konkurencyjne

25Rynek chwilówek w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija już od dłuższego czasu. Prawie jak grzyby po deszczu w sektorze pozabankowym powstają nowe firmy, udzielające szybkich pożyczek. I wiadome jest, że ten rynek będzie stale bardzo szybko nabierał mocy. "Rynek pozabankowy będzie się rozwijał nadal, gdyż jest on niezbędnym uzupełnieniem dla rynku bankowego i ma klientów, którzy nie zrezygnują z tego sposobu finansowania swoich potrzeb" - twierdzi Maria Bulus-Olik z firmy Optima sp. z o.o.

Do tej pory jednak z tego typu pożyczkami wiązały się różne stereotypy. Przede wszystkim chodzi o koszt takiego wsparcia. Prawdą jest, że oprocentowanie np. pożyczki bez BIK-u jest wyższe, niż w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych. Wiąże się to przede wszystkim z wyższym ryzykiem ze strony pożyczkodawcy. Jednak w dynamicznie rozwijającym się sektorze pozabankowym wprowadzanych jest coraz wiele korzystnych regulacji, które sprawiają, że firmy pożyczkowe starają się przedstawiać coraz atrakcyjniejsze oferty. W związku z coraz większą liczbą konkurentów chcą zachęcić potencjalnego klienta do tego, by wybrał ich produkt. Dzięki temu zmianom ulega np. oprocentowanie pożyczek. Jednak poza kosztem pożyczki dla wielu klientów liczy się również szybkość uzyskania środków. Te dwa atrybuty zazwyczaj przesądzają o tym, na którą ofertę klient się ostatecznie zdecyduje.

Czytaj więcej

Szybka pożyczka już nie tak łatwa w otrzymaniu?

Cała branża szybkich pożyczek słynie przede wszystkim z wysokiej dostępności. Właściwie cała oferta jest skonstruowana tak, by ludzie o ograniczonych dochodach lub braku stałych źródeł zarobku mogli po taką pożyczkę sięgnąć. W praktyce wygląda to tak, że pożyczka udzielana jest bez zbędnych formalności, nie ma sprawdzania żadnej zdolności kredytowej ani historii w Banku Informacji Kredytowej (z tego powodu często takie szybkie pożyczki nazywane są po prostu pożyczkami bez BIK). Aby zaciągnąć pożyczkę wystarczy po prostu ważny dowód osobisty oraz np. bankowe konto internetowe, za pośrednictwem którego pożyczkodawca weryfikuje swojego klienta.

52

Niestety takie ułatwienie zaciągania zobowiązań dla pożyczkodawcy niesie ryzyko - szczególnie w odniesieni do nowych, nieznanych jest klientów. Zdarza się, że pożyczkobiorca nie spłaca terminowo zobowiązań albo nie spłaca ich wcale. "Członkom Związku Firm Pożyczkowych nie zależy na klientach, którzy mają kiepską reputację finansową. Osoby ze złą historią w BIK i BIG-ach już teraz spotykają się z odmowami - powiedział prezes ZFP Jarosław Ryba. Aby ustrzec się takich klientów, od których uzyskanie spłaty może być czasochłonne, Związek Firm Pożyczkowych postanowił we własnym zakresie zorganizować specjalny system informacji o klientach. Celem działań ZWP jest po pierwsze ograniczenie stopnia niewypłacalności mikropożyczkodawców działających w Internecie, a po drugie, zapewnienie klientom tańszych pożyczek i wyższych limitów kwot zobowiązań.

Czytaj więcej...

Szybko, szybciej, najszybciej - czyli co decyduje o szybkim przyznaniu pożyczki

Często się zdarza, że pieniądze potrzebne są nagle. wtedy decydujemy się na szybką pożyczkę. Tylko która jest najszybsza? Na co się zdecydować, by pieniądze otrzymać w najkrótszym czasie i co decyduje o tym, jak długo trwa przyznanie pożyczki? Poniżej omawiamy trzy najważniejsze elementy, które mają wpływ na szybkość przyznania wsparcia finansowego.

Większość firm, które oferują pożyczki internetowe, reklamuje je jako dostępne już w 15 minut. Czy rzeczywiście kwadrans to realny czas, w którym można otrzymać pożyczkę? Cały proces kredytowy zamyka się w czterech głównych etapach. Są to złożenie wniosku, decyzja o przyznaniu pożyczki, autoryzacja danych klienta oraz wypłata środków na konto kredytobiorcy. Zazwyczaj pierwszy etap w przypadku szybkich pożyczek online przebiega bardzo szybko. Zależnie od tego, jak jesteśmy zaznajomieni z komputerem i Internetem, wniosek możemy złożyć w kilka minut. Co jednak z dalszymi etapami procesu kredytowego? Okazuje się, że każdy z kolejnych etapów może zająć znacznie więcej czasu. Jeśli okoliczności są niesprzyjające, to na decyzję i przelew środków czekać możemy nawet kilka dni. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

15min

Etap 2: decyzja kredytowa

Choć sam proces rozpatrywania wniosków o szybką pożyczkę zwykle trwa bardzo krótko - wspomniane 10-15 minut, to jednak czas oczekiwania na rozpatrzenie może być długi, w efekcie czego decyzja wydawana jest np. po kilku- kilkunastu godzinach. Wiele zależeć może od tego, kiedy klient złoży swój wniosek. Gdyby wszystkie serwisy pożyczkowe pracowały 24 godziny na dobę, to rzeczywiście klient czekałby kwadrans. Ale ponieważ jedynie kilka z kilkunastu portali prowadzi całodobową obsługę, to większość pożyczkobiorców zmuszona jest do dłuższego oczekiwania. Ponadto, nawet serwisy pracujące przez całą dobę w godzinach wieczornych i nocnych oraz w weekendy są w stanie obsłużyć znacznie mniejszą liczbę klientów. O ile wniosek klienta zostanie złożony w czasie regularnej pracy działów obsługi w firmie pożyczkowej, wówczas weryfikacja może być szybka. Jeśli jednak jest piątkowy wieczór, wówczas klient może czekać nawet do następnego dnia roboczego - czyli ok. 12 godzin.

Czytaj więcej: Szybko, szybciej, najszybciej...

Strona 1 z 2

ugo