Pożyczki bez BIKu – czy są bezpieczne?

W całej gamie oferty kredytów i pożyczek na polskim rynku szeroka grupę stanowią pożyczki bez BIKu, czyli bez zaglądania w historię kredytową pożyczkobiorcy. W tradycyjnych pożyczkach czy kredytach zawsze do czynienia mamy z Biurem Informacji Kredytowej – czuli właśnie BIK-iem. Na podstawie informacji w nim zawartych pożyczkodawca ustala, czy jego potencjalny klient jest wiarygodny – lub inaczej mówiąc po prostu wypłacalny. Analiza historii kredytowej pokazuje wcześniejsze kredyty danego klienta, to, w jaki sposób spłacał swoje zobowiązania, czy płacił raty terminowo, czy też jak długo zalegał z płatnościami. W ten sposób właśnie szacuje, jak duża szansa jest na to, że pożyczka zostanie spłacona – lub nie.

W przypadku pożyczki bez BIK nie ma sprawdzania historii kredytowej. Wsparcie finansowe przyznawane jest na podstawie bieżących dochodów.

Pożyczki bez BIK rozwiązaniem dla każdego?

Pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej to produkty skierowane potencjalnie do każdego. Choć większość z nich przyznawana jest na podstawie wykazu dochodów, analizy ich regularności itp., to jednak na pożyczki bez BIK liczyć mogą nawet osoby bez stałych dochodów, a nawet bezrobotne. Jest to główna zaleta tego typu pożyczek. Oprócz tego, ważne jest, że brak analizy BIK-u znacznie upraszcza całą procedurę przyznawania pożyczki, przez co jest ona krótsza a same środki na koncie (lub w gotówce) kredytobiorca otrzymuje właściwie natychmiast. Właśnie dlatego powiedzieć można, że pożyczki bez BIK są dobre dla każdego. Elastyczne, bez zbędnych i skomplikowanych formalności.

ugo