Pożyczki, kredyty na zakup samochodu

Zakup samochodu często bywa naprawdę konieczny. Zawsze jednak wiąże się z wydaniem większej sumy pieniędzy, którą nie każdy dysponuje, aby ponieść taki jednorazowy wydatek. Kredytami na samochód zainteresowane są zwłaszcza osoby młode, które podjęły pierwszą pracę i samochód jest im niezbędny do codziennych dojazdów w miejsce zatrudnienia. Możliwości ratalnego sfinansowania zakupu pojazdu wykorzystują także osoby, które planują założenie rodziny lub rodzina ma się powiększyć. W każdym przypadku bardzo ważne jest sprawdzenie historii pojazdu, aby uniknąć wielu problemów, które mogą pojawić się po zakupie. Jak bezpiecznie przebrnąć przez proces zakupu samochodu? Jak korzystnie sfinansować ten zakup? Poznaj sposoby finansowania zakupu pojazdu i dowiedz się, co możesz zrobić, aby nie trafić na kradziony pojazd lub samochód z nieciekawą przeszłością.

gdansk kredyty samochodu

W tym artykule dowiesz się:

 • Jaką ofertę na zakup samochodu proponują banki?

 • Jakie są alternatywne sposoby finansowania zakupu auta?

 • Jak sprawdzić historię pojazdu przed zakupem?

Jaką ofertę finansowania zakupu samochodu proponują banki?

Banki oferują dwie opcje kredytowania pojazdu. Możesz skorzystać z kredytu gotówkowego lub kredytu samochodowego. Jaka jest różnica między kredytem gotówkowym a kredytem samochodowym? Wybór oferty nastręczać pewne trudności, gdyż wiele osób nie wie, o co pytać w banku.

Kredyt samochodowy

To specyficzna i zdecydowanie mniej popularna forma finansowania zakupu pojazdu. Nie każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy, dlatego zaciągnięcie tego rodzaju kredytu może być trudniejsze. Trudniej będzie również przebrnięcie przez formalności. W przypadku kredytu samochodowego banki wymagają od swoich klientów dodatkowych zabezpieczeń, przez co proces kredytowy zazwyczaj jest mocno wydłużony. Często wymogiem otrzymania takiego kredytu jest wniesienie wkładu własnego. Dodatkowym warunkiem jest także zakup polisy AC. Z reguły jest to atrakcyjna oferta dla osób, które dysponują pewną sumą pieniędzy i chcą zakupić nowy pojazd. Auto z salonu to także wymóg, który nierzadko stawiają banki. Oferty kredytu samochodowego w większości pochodzą od banków powiązanych kapitałowo z producentem samochodowym, czy konkretnym koncernem motoryzacyjnym.

Kredyty gotówkowe

Ta forma finansowania zakupu samochodu jest dostępna niemal we wszystkich bankach. Wybór atrakcyjnej oferty nie jest tak ograniczony, jak w przypadku kredytu samochodowego. Do uzyskania kredytu gotówkowego niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia o osiąganych dochodach, co może wydłużyć czas, zanim zakupimy wybrany samochód i będziemy mogli się nim poruszać. Kredyt gotówkowy nie zawsze udzielany jest na dowolny cel.

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego w bankach często wiąże się z koniecznością założenia konta osobistego. Bywa też, że wymagana jest zgoda współmałżonka. W większości przypadków podstawą pozytywnej decyzji o przyznaniu kredytu jest minimalny dochód. Żeby otrzymać kredyt na samochód minimalne zarobki miesięczne to średnio 2500 zł. Tak naprawdę banki faworyzują swoich stałych klientów, którzy posiadają rachunek bankowy od dłuższego czasu i wykazują regularne wpływy na to konto.

Wiele wymogów, które klient musi spełnić, odstrasza i nie ma się co temu dziwić. Z drugiej strony banki często odmawiają udzielenia kredytu, gdyż potencjalnym kredytobiorcom ciężko spełnić stawiane przez banki warunki. Wiele osób nie ma stałego zatrudnienia, nie może pochwalić się umową na czas nieokreślony, którą banki niewątpliwie najchętniej przyjmują w procesie weryfikacji klienta i podejmowania decyzji o przyznaniu środków. Nieregularne wpływy na konto bankowe najczęściej zupełnie uniemożliwiają zaciągnięcie zobowiązania finansowego w banku, także tego na zakup samochodu.

Jakie są alternatywne sposoby finansowania zakupu auta?

Istnieją alternatywne sposoby na otrzymanie atrakcyjnej pożyczki na zakup samochodu. Taką formę finansowania zakupu pojazdu otrzymasz instytucji finansowych, które nie są bankami. Zwykle oferują one bardziej przyjazne warunki.

Pożyczki pozabankowe

Są doskonałym rozwiązaniem, jeśli bank odmówił Ci udzielenia kredytu. Sektor pozabankowy to wiele firm, których oferta jest naprawdę szeroka. Chwilówki to oferta dla tych, którzy są w stanie w krótkim czasie spłacić zobowiązanie finansowe. Wysokość udzielanych pożyczek nie jest wysoka. Krótki okres na spłatę może wpędzić pożyczkobiorcę w kłopoty finansowe. Lepszym rozwiązaniem są pożyczkodawcy, którzy oferują długoterminowe pożyczki, np. na 12, 24, 36 i 48 miesięcy. Taki wydłużony okres kredytowania pozwoli mniej dotkliwie spłacić zobowiązanie. Istotne jest także, aby formalności były możliwie minimalne. Proces przyznania środków finansowych zostanie znacznie skrócony, jeśli firma nie będzie wymagać zaświadczenia o zarobkach. To sprawi również, że oferta będzie bardziej dostępna.

Główne korzyści z pożyczek pozabankowych na zakup samochodu:

 • przejrzyste informacje o wysokości rat — możliwość skalkulowania harmonogramu spłaty dla danej kwoty pożyczki przez Internet,

 • złożenie wniosku bez potrzeby wyjścia z domu — możliwość wypełnienia wniosku przez Internet,

 • oszczędność czasu — możliwość uzyskania środków bez odwiedzania placówek bankowych i oczekiwania w kolejce.

Wybór najlepszej oferty

Wśród pozabankowych instytucji oferujących pożyczki na zakup samochodu na uwagę zasługuje oferta Autokapital.pl. Dzięki tej firmie możliwe jest pożyczenie wysokiej sumy na dogodne raty w liczbie 12, 24, 36 lub 48, w zależności od Twoich preferencji. Pożyczka gotówkowa na zakup samochodu oferowana przez Autokapital.pl to minimum formalności. Na głównej stronie internetowej od razu możesz sprawdzić, w jakiej wysokości możesz otrzymać środki finansowe na zakup konkretnego modelu pojazdu, który Cię interesuje. Wypełnienie i złożenie wniosku zajmuje najwyżej 3 minuty. Możesz skorzystać z pomocy konsultanta, co na pewno przyspieszy cały proces. Co istotne, nie zostaniesz poproszony o przedstawienie zaświadczenia o dochodach.

Firma ta udziela pożyczek, dzięki którym możesz bez problemów:

 • dokonać zakupu samochodu z rynku wtórnego,

 • zdobyć gotówkę na dowolny cel, np. zakup drugiego samochodu dla Twojej żony, męża, partnera, czy dziecka, które właśnie zdało prawo jazdy (w tym przypadku posiadany samochód może być zabezpieczeniem pożyczki).

Jak sprawdzić historię pojazdu przed zakupem?

Jeśli już jakiś czas przeglądasz oferty samochodów na sprzedaż, na pewno zorientowałeś się, że sprzedający często deklarują, że pojazd użytkowany był przez jednego właściciela, posiada oryginalny przebieg, a już na pewno nigdy nie był bity, czyli nie uczestniczył w wypadku ani kolizji drogowej. Zakup samochodu z rynku wtórnego wiąże się z pewnym ryzykiem. Istnieje jednak nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie historii pojazdu, którego zakup planujesz. Możesz to zrobić na stronie carvertical.com/pl. Dzięki CarVertical szybko sprawdzisz, czy:

 • pojazd jest kradziony,

 • licznik przebiegu jest autentyczny,

 • pojazd uczestniczył w wypadku lub czy były wyrządzone szkody w tym pojeździe,

 • były błędy produkcyjne dotyczące samochodu, który planujesz kupić.

Narzędzie CarVertical posiada rejestr samochodów na całym świecie. Uzyskasz zatem autentyczne i rzetelne informacje o konkretnym pojeździe.

ugo