Pożyczka osobista jako zabezpieczenie przyszłości

Każdego roku miliony ludzi na świecie korzysta z pożyczek osobistych w celu konsolidacji zadłużenia, płacenia za nieoczekiwane wydatki, wprowadzania ulepszeń w domu i innych miejscach. Liczba osób posiadających pożyczki osobiste wzrosła w ostatnich latach z 350 milionów do ponad 390 milionów.

W rzeczywistości kredyty i pożyczki osobiste były najszybciej rosnącym produktem kredytowym w 2018 r. Dlaczego kredyty osobiste są tak atrakcyjne dla tak wielu z nas? Pożyczki osobiste oferują niskie oprocentowanie dla konsumentów o dobrym kredycie i są na ogół mniejsze kwoty pożyczki niż inne rodzaje pożyczek. Ale niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich. Jeśli myślisz o uzyskaniu pożyczki osobistej, przed podjęciem decyzji musisz rozważyć kilka kwestii.

Pożyczka osobista - 200

Kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o osobistych pożyczkach:

  • Jak działają pożyczki
  • Rodzaje pożyczek
  • Gdzie możesz dostać pożyczkę
  • Stopy procentowe i inne opłaty

Jak działają pożyczki?

Pożyczki osobiste są rodzajem pożyczki ratalnej. Oznacza to, że pożyczasz określoną kwotę pieniędzy i spłacasz ją wraz z odsetkami w miesięcznych ratach przez cały okres kredytowania, który zwykle wynosi od 6 do 36 miesięcy. Po pełnym spłaceniu kredytu Twoje konto zostanie zamknięte. Jeśli potrzebujesz więcej pieniędzy, musisz złożyć wniosek o nową pożyczkę.

Ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego potrzebujesz pieniędzy, a następnie wybrać typ pożyczki najbardziej odpowiedni dla Ciebie na podstawie obecnej sytuacji finansowej.
Pospolite pytanie. Ile pieniędzy mogę pożyczyć? Kwoty pożyczki różnią się od pożyczkodawcy do pożyczkodawcy, ale zazwyczaj wynoszą od 500 PLN do nawet 100 000 PLN. Kwota, na którą się kwalifikujesz, zależy od Twojej zdolności kredytowej (tj. Jak bardzo pewni są wierzyciele, że będziesz ją spłacać, jeśli pożyczą ci pieniądze).

Rodzaje pożyczek osobistych
Istnieją dwa rodzaje pożyczek osobistych - zabezpieczonych i niezabezpieczonych. Pożyczki niezabezpieczone nie są zabezpieczone. Pożyczkodawca decyduje, czy kwalifikujesz się na podstawie historii finansowej. Jeśli nie kwalifikujesz się do niezabezpieczonej pożyczki lub chcesz obniżyć oprocentowanie, niektórzy kredytodawcy oferują również zabezpieczone opcje.
Ubezpieczone pożyczki są zabezpieczone dodatkowym zabezpieczeniem, takim jak twoje konto oszczędnościowe. Jeśli nie możesz jej spłacić w terminie, pożyczkodawca zwykle ma prawo do odebrania twojego aktywa jako płatności za pożyczkę.

 
Porównaj pożyczki aby mieć pewność dobrego wyboru

Przeglądaj spersonalizowane oferty pożyczek za pomocą internetu. Sortuj według rocznej stopy procentowej, kwoty kredytu lub miesięcznej płatności. Zabierz mnie tam, gdzie możesz dostać pożyczkę. Banki są prawdopodobnie jednym z pierwszych miejsc, które przychodzą na myśl, gdy zastanawiasz się, gdzie zaciągnąć pożyczkę. Ale nie są one jedynym typem pożyczkodawcy, który oferuje kredyty osobiste. Związki kredytowe, firmy finansujące konsumpcję, kredytodawcy online i kredytodawcy typu „do domu klienta” oferują również pożyczki różnym wnioskodawcom.

Krótka wskazówka: w ostatnich latach pojawiło się wielu kredytodawców internetowych. Jeśli nie masz pewności, czy pożyczkodawca jest prawidłowy, rozważ możliwość skonsultowania się z Urzędem ds. Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia, możesz rozważyć pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową. Tego rodzaju pożyczki mogą zapewnić finansowanie potrzebne do większych kwot pożyczek po niskich stawkach. Ale strzeż się gdy, twój dom staje się zabezpieczeniem dla tego typu kredytów. W przypadku niewykonania zobowiązania kredytodawca zwykle ma prawo do zamknięcia dostępu do domu w celu spłaty pożyczki.

ugo