kuki.pl

Kredyt 2015 - co wprowadza Rekomendacja S?

W 2015 wchodzi w życie wiele zmian dotyczących zaciągania kredytów hipotecznych. Są one związane ze wprowadzeniem tzw. Rekomendacji S od komisji Nadzoru Finansowego. Podstawową zmianą, która zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2015 jest zmiana wysokości wkładu własnego.

Dotychczas można było zaciągnąć kredyt hipoteczny posiadając 10 proc. wkładu własnego. Bank finansował zakup nieruchomości w 90 proc. Na przestrzeni kilku ostatnich lat to duża zmiana, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w 2012 znaleźć można było wiele banków, które decydowały się finansować nawet 120 proc. inwestycji - np. pokrywały koszt zakupu garażu czy też wykończenia, ewentualnie remontu nieruchomości.

Wymagany wkład własny a niski wkład własny

W 2014 wymagany wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosił 5 proc., a obecnie 10. W 2016 wysokość wkładu wymaganego przez banki zostanie podniesiona o kolejne 5 proc. Docelowo, w 2017 kredytobiorcy będą zobowiązani wpłacać 20 proc. wkładu własnego.

Warto pamiętać, że nawet jeśli posiadamy 10 proc. środków, to i tak będziemy musieli ponieść koszty związane z ubezpieczeniem od tzw. niskiego wkładu własnego. Obecne przepisy zakładają, że bank może finansować jedynie do 80 proc. całej inwestycji, dlatego - by obejść te niekorzystne obostrzenia - banki wprowadziły wspomniane ubezpieczenie. Każda inwestycja, która jest finansowana przez bank w wysokości większej niż 80 proc. wartości nieruchomości, uznawana jest za inwestycję z niskim wkładem własnym. Dlatego jeśli nawet mamy wymagane 10 proc., to kolejne 10 proc. będzie trzeba ubezpieczyć. Co to oznacza dla kredytobiorcy? Przede wszystkim dodatkowy wydatek, stanowiący kolejny koszt okołokredytowy. Wynika z tego prosta rada: najlepiej jest uzbierać tyle pieniędzy, by mieć wymagane 20 proc. wkładu. Oprócz uniknięcia ubezpieczenia mamy również szansę na niższą marżę od banku, bowiem instytucja będzie bardziej skłonna uznać nas za wiarygodnych i rzetelnych kredytobiorców.

kredycie

NetCredit

Właścicielem serwisu Netcredit.pl jest spółka Net Credit Sp. z o.o., która usługi na polskim rynku świadczy od 2011 roku. Dla pełnej wygody klienta firma działa już od godziny 7.00 do 24.00, zatem aż przez 17 godzin na dobę.

Serwis internetowy Netcredit.pl umożliwia wzięcie pożyczki na okres maksymalnie do 30 dni z możliwością przedłużenia spłaty okres kolejnych 7, 14 lub 30 dni. Minimalna kwota kredytu wynosi 150 złotych, natomiast maksymalna – 3 tys. Pożyczki udzielane są wyłącznie osobom prywatnym, które potrzebują szybkiej gotówki. Zgodnie z informacją, pieniądze na koncie pożyczkobiorcy mogą znaleźć się w kwadrans.

Procedura udzielenia pożyczki jest prosta i przejrzysta. Pierwszym krokiem jest wybranie kwoty pożyczki i okresu spłaty oraz przesłanie tych informacji wraz z podstawowymi danymi osobowymi za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego, dostępnego na głównej stronie serwisu. Drugim krokiem jest przelanie kwoty jednego grosza lub jednego złotego na rachunek bankowy Net Credit Sp. z o.o. w celu zarejestrowania konta bankowego pożyczkobiorcy. Na to konto dokonany zostanie przelew środków. Trzecim krokiem jest weryfikacja wniosku kredytowego i – w przypadku natychmiastowej akceptacji – przelew na konto bankowe.

Dla stałych klientów Netcredit.pl procedura jest uproszczona – wystarczy prosty SMS. Ponadto, dla klientów lojalnych, spłacających pożyczki w terminie, Netcredit.pl przygotował specjalny program lojalnościowy, w którym można oszczędzić nawet do 50% zniżki na kolejne pożyczki.

Kredito.24

Serwis Kredito24.pl oferuje pożyczki w kwocie od 300 złotych do 3 tys., z terminem płatności od 7 do 30 dni z możliwością przedłużenia okresu spłaty – co wiąże się z odpowiednią opłatą. Koszt przedłużenia spłaty na 7 dni wynosi 12 procent pożyczonej kwoty, przedłużenie na 15 dni – 16 procent kwoty pożyczki, oraz na 30 dni – 32 procent.

Pierwsza pożyczka udzielana jest za darmo. Pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet w zaledwie 10 minut. Aby dostać pożyczkę należy wypełnić prosty wniosek internetowy z danymi osobowymi. W ciągu kilku minut otrzymuje się decyzję kredytową, po której dokonuje się przelania 1 grosza na konto serwisu Kredito24.pl. Następnie, w ciągu 10 minut od wpłynięcia opłaty, serwis dokonuje przelania kwoty pożyczki. Każda terminowo spłacona pożyczka zwiększa możliwą kwotę kolejnego zobowiązania.

Klienci firmy mogą swobodnie korzystać ze swojego konta w serwisie Kredito24.pl. Mogą tam sprawdzać status swojej pożyczki, historię spłat, oraz aktualizować dane osobowe.

Kredito24.pl należy do niemieckiej firmy kreditech.com, której oddziały znajdują się w wielu krajach w Europie i na świecie. W Polsce firma działa od sierpnia 2012. Wszelkie informacje dla obecnych i przyszłych klientów serwisu udzielane są pod numerem telefonu 22 307 13 31, czynnym od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 21.00. Można również pisać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla wygody klientów uruchomiono także Biuro Obsługi, działające od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 21.00.

Szybka pożyczka już nie tak łatwa w otrzymaniu?

Cała branża szybkich pożyczek słynie przede wszystkim z wysokiej dostępności. Właściwie cała oferta jest skonstruowana tak, by ludzie o ograniczonych dochodach lub braku stałych źródeł zarobku mogli po taką pożyczkę sięgnąć. W praktyce wygląda to tak, że pożyczka udzielana jest bez zbędnych formalności, nie ma sprawdzania żadnej zdolności kredytowej ani historii w Banku Informacji Kredytowej (z tego powodu często takie szybkie pożyczki nazywane są po prostu pożyczkami bez BIK). Aby zaciągnąć pożyczkę wystarczy po prostu ważny dowód osobisty oraz np. bankowe konto internetowe, za pośrednictwem którego pożyczkodawca weryfikuje swojego klienta.

52

Niestety takie ułatwienie zaciągania zobowiązań dla pożyczkodawcy niesie ryzyko - szczególnie w odniesieni do nowych, nieznanych jest klientów. Zdarza się, że pożyczkobiorca nie spłaca terminowo zobowiązań albo nie spłaca ich wcale. "Członkom Związku Firm Pożyczkowych nie zależy na klientach, którzy mają kiepską reputację finansową. Osoby ze złą historią w BIK i BIG-ach już teraz spotykają się z odmowami - powiedział prezes ZFP Jarosław Ryba. Aby ustrzec się takich klientów, od których uzyskanie spłaty może być czasochłonne, Związek Firm Pożyczkowych postanowił we własnym zakresie zorganizować specjalny system informacji o klientach. Celem działań ZWP jest po pierwsze ograniczenie stopnia niewypłacalności mikropożyczkodawców działających w Internecie, a po drugie, zapewnienie klientom tańszych pożyczek i wyższych limitów kwot zobowiązań.

Szybkie pożyczki internetowe – dlaczego warto?

Nierzadko zdarza się sytuacja, że potrzebna jest natychmiastowa gotówka. Jest kilka rozwiązań na takie szybkie pożyczki: od rodziny lub znajomych, w banku albo po prostu przez Internet. Dlaczego to ta trzecia opcja jest najlepsza? Sprawdź poniżej!

Dlaczego wybrać szybkie pożyczki online?

Każde źródło finansowania ma swoje wady i zalety. Jednak szybkie pożyczki przez Internet zdecydowanie mają najwięcej plusów. Oto pięć głównych zalet internetowych pożyczek błyskawicznych – bo tak zdecydowanie można je nazwać.

  1. Proste zasady oprocentowania i łatwe w obsłudze kalkulatory online. Biorąc pożyczkę przez Internet najczęściej masz do dyspozycji prosty kalkulator, dzięki któremu od razu poznasz wysokość rat przy konkretnej kwocie kredytu.
  2. Prosta procedura przyznawania pożyczki. Większość szybkich pożyczek przyznawana jest w oparciu o procedurę trzech kroków: złożenie wniosku online, błyskawiczne rozpatrzenie wniosku, przyznanie kredytu.
  3. Natychmiastowa decyzja i przelew Pieniądze na koncie mogą znaleźć się w zaledwie kilkanaście minut. W Żadnym banku tak szybko nie dostaniesz pożyczki, a nawet wyprawa do szwagra po drobną pożyczkę może potrwać dłużej…
  4. Bardzo elastyczne warunki spłaty Biorąc szybkie pożyczki przez Internet sam ustalasz dogodny dla Ciebie czas spłaty. Nie musisz zatem się martwić, że dzień zapłaty raty kredytu znowu Cię zaskoczy.
  5. Pożyczka online na 100% Zero wychodzenia z domu, zero skomplikowanych formalności – wszystko w zasięgu Twojego komputera. Weźmiesz kredyt z filiżanką kawy w swoim ulubionym fotelu!

Lokaty - jaki zysk realny?

Polacy oszczędzać chyba niezbyt lubią. Jak pokazują najnowsze dane, 60 proc. społeczeństwa ma jakieś oszczędności. W sumie jest to kwota rzędu 500 miliardów złotych. Wydaje się dużo, jednak fakt, że 40 proc. Polaków nie oszczędza wcale nie napawa optymizmem. Połowa z tych oszczędzonych 500 zgromadzona jest na krótkoterminowych lokatach.

To właśnie lokaty są jedną z tych opcji, które Polacy wybierają najchętniej. Zdecydowanie jednak Kowalski chętniej decyduje się na lokaty krótkoterminowe. tylko 3 miliardy złotych odłożone są na lokatach o okresie dłuższym niż dwa lata. Nie jest to niestety zjawisko korzystne.

oszczędzać

Strona 1 z 2

lendon.pl

vivus.pl

ugo